Saç Ekimi Nedir?

Türkiye’deki saç ekimi uzmanlarımıza güvenin! Antalya’daki estetik ekibimizin yardımıyla daha dolgun, parlak ve sağlıklı saçlara kavuşun.

 
İçindekiler

Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılmaktadır?

Kısaca özetlersek Saç ekimi, saç tellerini donör bölgeden alıp alıcı bölgeye transfer eden cerrahi bir operasyondur. Operasyon tipik olarak erkeklerde görülen kellik (saç dökülmesi) tedavilerinde kullanılır.

Saç ekim işlemlerinde genellikle ense ile kulak arasında kalan alandan saç telleri alınır. Göğüs gibi vücut kılları saçlar için yeterli kalınlığı ve uzunluğu vermeyebilir.

Hair Med Whatsapp Destek Hattı

Saç Ekimi Nedir Nasıl Yapılmaktadır

Saç Ekimine Hazırlık

Saç Ekimine Hazırlık Saç ekiminde uygulanacak yöntem kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bu yüzden fazlasıyla profesyonellik isteyen bir operasyon şeklidir. Bu nedenle hastalarımıza ya da hasta adaylarımıza önemle vurguladığımız önerilerimiz bulunmaktadır. Konu hakkında profesyonel uzman bir ekiple çalışımlaıdır. Bu ekibin son teknoloji ile çalıştığı doğrulanmalıdır. Ancak tam donanımlı bir ameliyathane ile bu işleme başlanmalıdır. Hair Med Antalya olarak profesyonelliği ve kaliteyi aynı anda hastalarımıza sunuyoruz. Operasyon işlemi sonrasında bile periyodik olarak hastamızı kontrol altında tutuyoruz. Tam anlamıyla söylemek gerekirse hastalarımızın menmuniyeti için çaba gösteriyoruz. Karar verirken kriterleriniz her zaman için profesyonellik ve deneyim olmalıdır. Aynı zamanda tam donanımlı bir hastane ile çalışma konusunda mutlaka seçici olmalısınız.
Hair Med Whatsapp Destek Hattı

Saç Ekimine Hazırlık

Saç Ekiminde Uygulanacak Yoğunluk

Vücut kıllarının kendi bulunduğu yerden dokusal olarak kökleriyle birlikte alınıp vücudun başka bir bölgesine yerleştirme işlemi gerek tıp dilinde gerek yaygın olarak tüm dünya genelinde saç ekimi olarak adlandırılmaktadır. Teknolojinin zirve yapmış olduğu zamanımızda bu nakil işlemini sadece “saç nakli” olarak tanımlamak yetersiz kalmaktadır. Çünkü artık elimizdeki ileri teknoloji ile saç naklinden başka kaş, kirpik, sakal, bıyık ve kollardaki kıllar gibi yerler için de nakil ve ekim yapılabilmektedir. Vücudun herhangi bir bölgesindeki kıl dökülme veya kılsız kalma sorunu tamamen ortadan kaldırılabilmektedir.

Dolayısıyla bu tanım günümüzde daha teknolojik hale getirilip kıl kökü nakli gibi tekrar yapılandırılabilir. Yeni ve emsalsiz tanımıyla yeni baştan son teknolojiye müsait olarak tanımladığımız “kıl kökü nakli” ülkemizde iki yolla yapılmaktadır. Bunlardan birisi FUE tekniği diğeri ise FUT tekniğidir.

Hair Med Whatsapp Destek Hattı

Saç Ekiminde Uygulanacak Yoğunluk
Saç Ekiminde Uygulanacak Yoğunluk

Saç Ekiminden Önce ve Saç Ekiminden Sonra Fotoğraflar

Hair Transplant Hair Transplant
Hair Transplant Hair Transplant
Hair Transplant Hair Transplant
Hair Transplant Hair Transplant