Türkiye’de Saç Ekimi

Türkiye’deki saç ekimi uzmanlarımıza güvenin! Antalya’daki estetik ekibimizin yardımıyla daha dolgun, parlak ve sağlıklı saçlara kavuşun.

Saç ekimi nedir?

Tıp terminolojisinde “Hair Transplant” olarak geçen işlem, Türkçe’ye saç ekimi olarak çevrilmiştir. Saçlara yapılacak olan ekim operasyonu, mevcut saç köklerinin saç yoğunluğu olan bölgeden, seyreklik olan bölgeye nakil işlemidir. Günümüzde bilimle birlikte sağlık hizmetleri ne kadar gelişmiş olsa da kaybedilen saç köklerinin tekrar geri çıkarılması mümkün değildir. Bu noktada saç ekimi, saç kayıpları için en kesin ve kalıcı tedavi yöntemidir.

Bu minik operasyon işlem itibariyle genetik olarak en az dökülen hatta pek çok kişide hiç dökülmeyen, donör bölge adı verilen ense bölgesinden veya iki kulak arasındaki bölgeden cerrahi mikro motorlar kullanılarak alınan saç köklerinin, lateral slit adı verilen teknikle açılan küçük kanallara ince uçlu pensetlerle tek tek yerleştirilmesi işlemidir. Saç ekiminde arzu edilen sonuçların alınması, saç nakli işlemini yapan ekibin uzmanlığına ve tecrübesine bağlıdır. Bunun dışında saçın yapısı, dokusu ve rengi gibi diğer faktörler de saç ekiminde başarıyı etkilemektedir.

FUE tekniği ile yapılan Saç ekim her yaşta kişiye başarıyla uygulanabilir. Tansiyon, şeker, karaciğer ve kalp hastalığı olan kişilerde gerekli ön kontroller yapıldıktan sonra saç ekimi yaptırabilir. 18 yaşından küçüklere önerilmemektedir. Kişinin saç kaybına göre, doğal bir görünüm için ihtiyaç duyulan saç yoğunluğunu sağlamak için bazen ikinci bir seans gerekebilir.

Saç Ekimine Hazırlık

Saç Ekimine Hazırlık Saç ekiminde uygulanacak yöntem kişiden kişiye farklılık yayınlayan ve profesyonellik isteyen bir operasyon şeklidir. Bu nedenle hastalarımıza yada hasta adaylarımıza önemle vurguladığımız tavsiyemiz mevzu hakkında profesyonel derecede uzman bir ekiple ve son teknoloji ile donatılmış bir ameliyathane ile bu işleme başlanabilir. Hair Med Antalya olarak profesyonelliği ve kaliteyi aynı anda hastalarımıza sunarken, işlem sonrasında dahi periyodik olarak kontrol altında tutmakta tam anlamıyla hastalarımızın menmuniyeti için çaba göstermekteyiz. Kriterleriniz her zaman için profesyonellik ve deneyim aynı zamanda tam donanımlı bir hastane olmalıdır.

sac-ekimi-turkiye

Saç Ekimi İçin Ücretsiz Konsültasyon

Ücretsiz saç analizi için WhatsApp'tan fotoğraflarınızı gönderin, uzmanımız sizi arayıp bilgilendirsin.

Saç Ekiminde Uygulanacak Yoğunluk

Vücut kıllarının kendi bulunduğu yerden dokusal olarak kökleriyle birlikte alınıp vücudun başka bir bölgesine yerleştirme işlemi gerek tıp dilinde gerek yaygın olarak tüm dünya genelinde saç ekimi olarak adlandırılır. Teknolojinin zirve yapmış olduğu zamanımızda bu nakil işlemini sadece “saç nakli” olarak tanımlamak son aşama noksan kalmaktadır. Çünkü artık elimizdeki ileri teknoloji ile saç naklinden başka kaş, kirpik, sakal, bıyık ve kollardaki kıllar gibi yerler için de nakil ve ekim yapılabilmekte. Vücudun herhangi bir bölgesindeki kıl dökülme veya kılsız kalma sorunu tamamen ortadan kaldırılabilmektedir.

Dolayısıyla bu tanım günümüzde daha teknolojik hale getirilip kıl kökü nakli gibi tekrar yapılandırılabilir. Yeni ve emsalsiz tanımıyla yeni baştan son teknolojiye müsait olarak tanımladığımız “kıl kökü nakli” ülkemizde 2 yolla yapılmaktadır. Bunlardan birisi FUE tekniği diğeri ise FUT tekniğidir.

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları