Türkiye’de Kaş Ekimi

Kaş dökülmesi artık problem değil!

Gelişmiş FUE teknolojisi ile sadece birkaç saat içinde doğal ve kalıcı kaşlara kavuşun.

Kaş Ekimi

21. çağ saç ekimi teknolojisi ile uyguladığımız kaş ekimi de Saç Ekim Merkezimizde yaptığımız en sık uygulamardan bir tanesidir. 1-2 saat devam eden kısa bir operasyon sonrası lokal anestezi ile kaş ekimi rahatlıkla yapılır. FUE tekniği ve mikromotor vasıtası ile alınan saç kökleri bir bir ayrılarak kaş dökülmesi olan bölgeye profesyonel bir halde ekilir.

Kaş için kıl kökü nereden alınır?

Kaş için sadece kafadan saçlardan değil vücudun değişik bölgelerinden kıl kökü alınabilir. Fakat en oldukça tercih edilen bölge tabiî ki ense kısmıdır. Koldaki ince tüylerden yada koltuk altı ile genital bölgeden de alınabilir ancak tecrübelerimiz en iyi ve başarılı sonuçların ense kısmından katılımı olmuştur. Koldaki tüyler bilhassa bayanlarda fazlaca ince olabilmekte ve hayli dayanıklı olamayabilmektedir. Aynı şekilde koltuk altı ve genital bölgedeki kıl köklerinin çıkış açısı hayli farklılık gösterebilmekte dolayısı ile ense kökünden alınan kıllardaki başarı payı yakalanamamaktadır.

Eğer lokal bir bölgede yoğun kaş dökülmesi mevcutsa kaş ekim işlemi 30 dakika benzer biçimde kısa bir sürede başarı ile neticelendirilir. Sonuçlar yüz güldürücü ve luk verici olmaktadır. Bazı durumlarda hastalarımız kaşlarını kalınlaştırmak istemektedir. Bu durumda istenen biçim belirlenerek her bir kıl kökünün açısına göre ekim işlemi yapılır. Sonuçta, hastanın talep ettiği kaş yapısı ortaya çıkar.

kasekimiturkiye

Profesyonel Kaş Ekimi İçin İletişime Geçin!

Profesyonel Kaş Ekimi

Kaş Ekim işlemi öncesinde ense kısmında mevcud saçlar tertipli bir biçimde yukarı kaldırılıp ekilecek kök sayısına nazaran 1 cm eninde 5-10 cm uzunlukta yatay bir çizgi şeklindeki alan traş edilerek mikromotor vasıtası ile fazlaca ince punchlar kullanılarak kıl kökleri profesyonel olarak dikkatli bir biçimde alınır. Kıl köklerinin alındığı alan oldukca küçük olduğu için bu bölgede herhangi bir belirti kalmamaktadır. Dolayısı ile sorun edilecek en küçük bir konu dahi yoktur.

Hastanın kaş bölgesindeki ihtiyaca bakılırsa 40-50 kök ile 400-500 kök arasında greft alınabilir. Kaş ekim işlemi kaş bölgesinde oldukça farklı olmaktadır. Çünkü kaş çıkış paterni her kişide farkına varır ve oldukca büyük değişkenlikler gösterebilmektedir. Burna yakın olan bölümde daha dik açı ile çıkan kaşlar kulaklara doğru yaklaştıkça alınla 40-45 aşama açı oluşturacak şekilde kendini göstermeye adım atar. Bunun pratikteki önemi kaş ekimi esnasında ortaya çıkmaktadır. Ekilen kıl köklerinin açısı özenle hazırlanmalıdır. Dahası buna fazlaca dikkat edilmelidir. Yüzde bulunan kaşlar dikkat çeken bölgededir. En küçük bir ihmalde hastaları oldukca rahatsız edecek sonuçlar görülebilir.

Kaş ekimi işlemi ağrısız lokal anestezi ile yapılan ve 1-2 saat şeklinde kısa bir zamanda yapılan, neticeleri çok doygunluk edici bir kıl kökü nakli işlemidir. İşlem sonrası ağrı veya rahatsızlık verici herhangi bir vaziyet laf mevzusu olmamaktadır. 4 ile 6 ay arasında bir sürede kaşlar istenilen şeklini alırlar. 2 ay hemen sonra hastalarımız kaşlarını alabilmektedir düzgüsel ve rahat bir yaşama dönebilmektedirler.

Kaş ekimi sonrasında alınan kıl kökleri doğası gereği belli sürelerde uzarlar. Bu nedenle hastalarımızın belirli aralıklarla kaşlarını kısaltmaları gerekebilmektedir. İhtiyaca göre 15 günde veya ayda bir birkaç dakikalık bir işlemle kaş boyunu düzeltmek hastalarımızı çok rahatsız eden bir süreç değildir.

Kaş ekim operasyonu esnasında kaş şeklini belirlerken hastalarımızın her zamanki şeklinde etken olarak görüşlerini almakta, operasyonu tamamen onların dilek ve görüşleri neticesinde profesyonel bazda yapmaktayız. Olması ihtiyaç duyulan zaten budur. Neticede yüz güldüren sonuçlar ortaya çıkmaktadır. En küçümsenilmeyen kaş şekli ve kalınlığı için geçici boyalarla hastalarımızın talebine göre bir şekil belirlenmekte ve kaş ekim işlemini bu şekile gore gerçekleştirilmektedir.