FUE tekniği mi FUT tekniği mi?

FUE ve FUT arasındaki fark nedir?
FUE ve FUT saç ekimlerinin karşılaştırılması

İçindekiler

FUE Tekniği nedir?

FUE tekniğinde tıbbi terminolojide foliküler ünite olarak adlandırılan saç kökleri 0.75 – 1.00 mm çapındaki çok ince mikrocerrahi aletleri ile neşter kullanılmadan tek tek alınır ve saçsız alan profesyonel bir ekip tarafından kullanılmadan alınır. tekrar kaldırıldı. Sadece alınan saçların ekilmesi işlemidir.

FUE Tekniği nedir

FUT Tekniği nedir?

FUT saç ekimi tekniğinde iki kulak arasındaki bölgeden elips şeklinde bir parça kesmek için neşter kullanılır. Yaklaşık 12-15 cm uzunluğunda ve 2-4 cm kalınlığında olan bu parça uygun yerden çıkarıldıktan sonra saçlı derinin üst ve alt kısımları içten ve dıştan sıkıca dikilir. Etkilenen bölgeden alınan saç dokusu parçası köklere ayrılır.

FUT Tekniği nedir

FUE Tekniği ile Saç Ekiminin Avantajları

FUT Tekniği ile Saç Ekiminin Avantajları

FUE Tekniği ile Saç Ekiminin Avantajları

FUT, Foliküler Ünite Nakli Saç ekimi tekniği FUE Saç ekimi tekniği bariz dezavantajları açısından farklılıklar göstermekte ve FUE tekniği ortaya çıktığı günden bu yana genel olarak kullanılmamaktadır. Bunun nedeni ise FUT ile saç ekimi yaptıran kişilerde uzun süreli boyun ağrılarının oluşmasıdır. Boyunda uyuşma oluşması, ortalama 10 – 30 ilmek nedeniyle dikiş izlerinin görünmesi, bu iz nedeniyle saçların kısa kesilememesi, ekilen bölgedeki saç köklerinin çukur görünümü ve yetersiz kalması ekilen saçların açısız, orantısız büyümesi ile herhangi bir yönde tarama yapmak. özetlenebilir.

 
FUT Tekniği ile Saç Ekiminin Avantajları

FUT tekniği ile yapılan saç ekimi operasyonları, 2004 yılında FUE tekniğinin dünyaya tanıtılması ve uygulamadaki büyük başarısının gözlemlenmesi ile eski popülaritesini tamamen kaybetmiştir. Teknolojiyi iyi bilen ve çok yakından takip eden tüm saç ekim klinikleri ve hastaneler artık FUE Saç Ekimi tekniğini kullanıyor.

Elbette her şeye rağmen seçilecek yöntemin belirlenmesinde hastanın tercihinin belirleyicisi kuşkusuz ön planda olacaktır. Tavsiyemiz saç ekimi yaptırmak isteyen hastanın karar vermeden önce iyi bir muayene yapması ve gerekirse bizimle iletişime geçerek daha güvenilir bilgi almasıdır.

 

Hair Med Whatsapp Destek Hattı

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları

Hair Transplant Hair Transplant
Hair Transplant Hair Transplant
Hair Transplant Hair Transplant
Hair Transplant Hair Transplant