Antalya’da DHI Tekniği ile Saç Ekimi

DHI, tıraşsız ve daha az kanamalı implantasyon işlemidir.

İçindekiler
DHI Genel Bakış

DHI: Genel Bakış

DHI, Doğrudan Saç Ekimi, saç ekimi tekniği en son saç ekimi tekniğidir ve %100 doğal sonuç sunar. Ekilen saçlar yaşam boyu uzamaya devam eder ve dökülmez. FUE yöntemi gibi diğer saç ekimi tekniklerinden farklı olarak DHI yöntemi ile alıcı bölgede kanal (alıcı bölge) açılmasına gerek kalmaz. Kısaca, DHI tekniği, DHI implanter adı verilen özel bir implant cihazı kullanır. Bu cihaz, alıcı bölgede önceden yapılmış kesiler veya kanallar olmadan saç köklerinin doğrudan implantasyonunu sağlar. DHI, Direct Hair Implantation teriminin kısaltmasıdır.

Hair Med Whatsapp Destek Hattı

DHI tekniği için neden Hair-Med

DHI tekniği için neden Hair-Med?

  • Türkiye’de DHI yöntemi sunan tek klinik;
  • Bir günde gerçekleştirilen tedavi.
  • İğnesiz anestezi yöntemimiz sayesinde ağrısız tedavi.
  • En İyi Fiyat Garantisi.
  • Tedavi çok deneyimli uzman ekip tarafından gerçekleştirilir: zaten implante edilmiş 30.000.000’den fazla folikül

Hair Med Whatsapp Destek Hattı

DHI tekniği nasıl uygulanır?

Çok yaygın olarak kullanılmayan DHI tekniği, DHI implanter adı verilen özel bir implant cihazı kullanır. Bu cihaz, alıcı bölgede önceden yapılmış kesiler veya kanallar olmadan saç köklerinin doğrudan implantasyonunu sağlar. Böylece kanal açma adımı atlanmış olur. Bu nedenle resepsiyon alanında saçınızın tıraş edilmesine gerek yoktur. DHI yönteminin avantajı implantasyon işlemi sırasında neredeyse hiç kanama olmamasıdır. Saç kökleri, DHI İmplanter kullanılarak doğrudan alıcı alana ekilir. Bu implant cihazının kullanımı ile ekilen saç köklerinin derinliği, yönü ve açısı üzerinde tam kontrol ve güvenlik sağlanır. Bu, istenen sonucu ve mümkün olan en iyi saç ekimini verir.

DHI tekniği nasıl çalışır 1
DHI tekniği nasıl çalışır 2
DHI tekniği nasıl çalışır 3

DHI yönteminin avantajları

Doğrudan saç ekimi, daha az kanama

Kliniklerde kullanılan DHI Implanter, alıcı bölgede önceden kesilmeden saç köklerinin doğrudan implantasyonunu sağlar. Bu, implantasyon işlemi sırasında neredeyse hiç kanama olmaması avantajına sahiptir.

Sadece donör bölgeye traş

DHI saç ekiminde traş olmaya gerek bulunmamaktadır. Halk arasında traşsız saç ekimi olarak da tanımlanmaktadır. Sadece donör bölge tıraşlanır. Mikro FUE saç ekiminde işlemden önce tüm saç derisinin tıraş edilmesi gerekir.

Maksimum Yoğunluk

Bazı saçsızlık şekillerinde DHI yöntemi ile santimetre karede daha fazla yoğunluk elde edilebilir. DHI yöntemi sayesinde cm2’ye 50-55 saç kökü ekilebilirken, Micro-FUE yöntemi ile cm2’ye 40-45 saç kökü ekilebilir.

Daha hızlı kurtarma

DHI implanter kullanılarak ve alıcı alanlarda kesilerden kaçınılarak kafa derisine verilen hasar en aza indirilir. Bu nedenle DHI yöntemi ile iyileşme süreci Micro-FUE yöntemine göre daha hızlıdır.

Hair Med Whatsapp Destek Hattı

DHI yönteminin avantajları

DHI tekniği ile saç ekimi - Antalya

DHI yöntemi, DHI implanter olarak da adlandırılan özel bir implant kalemi kullanılarak gerçekleştirilen bir saç ekimi tekniğidir. Bu yöntemle çıkarılan greftler doğrudan alıcı alana implante edilir.

Doğrudan Saç Ekimi (DHI), doğal bir görünüm ve maksimum saç yoğunluğu sağlar. DHI ile alıcı bölgede iz kalma olasılığı minimumdur, çünkü hiçbir kanal oluşturulmasına gerek yoktur. İmplantasyon aşamasında da kanama olmaz. Bu nedenle kabuklanma riski de çok düşüktür. Saçlı deride daha az hasar olduğu için DHI tekniği ile iyileşme daha hızlıdır. Ayrıca, traşsız saç ekimi yöntemidir.

DHI yönteminin en büyük dezavantajı işlemin daha uzun sürmesi yani bir seansta maksimum 3000 greft ekilebiliyor olmasıdır. Mikro FUE yönteminde maksimum 4500 grefttir.

Bunu size Ludwig ölçeğini kullanarak açıklamak istiyoruz. Ludwig skalası, bir kadının ne kadar kel olduğunu ve bu saç dökülmesi hakkında bir şey yapılıp yapılamayacağını belirlemek için son derece kullanışlı bir araçtır. Visus Hair Clinic’teki ilk konsültasyon sırasında kel kafanızın şeklini analiz ediyor ve Ludwig ölçeğini kullanarak sınıflandırıyoruz. 1’den 4’e kadar tüm kategoriler, saç ekimi ile tedavi edilebilir.

DHI işleminin süresi, ihtiyaç duyulan saç köklerinin miktarına ve saç dökülmesinin derecesine bağlıdır. Küçük bir saç dökülmesi olan bir hasta 3-4 saat gibi kısa bir seansa ihtiyaç duyabilirken, 3000 greft için yaklaşık 6 saat beklemeniz gerekir.

Tedaviden 8 hafta sonra saçlarınızı tekrar boyatabilirsiniz.

Saç ekiminden 4 hafta sonra saçlarınızı tekrar kestirebilirsiniz, ancak cildiniz savunmasız kalacaktır. Bunu kuaförünüze iletin. Tıraş makinesi/kesme makinesi ile bile başınızı tıraş etmenize izin verilmez. Saçınızı sadece makasla kesmenize izin verilir.

Saç ekiminden 6 ay sonra saçlarınızı tekrar tıraş edebilirsiniz.

Tedaviden sonraki ilk 15 gün şapka, şapka veya bone takmayın. 15 gün sonra çok sıkı olmamak kaydıyla şapka veya şapka tekrar giyilebilir. Saç ekiminden sonra 1 ay boyunca pamuklu (dokuma) şapka veya bandana takabilirsiniz. Bunu daha erken yaparsanız, greftlerin kafa derinizden çekilmesi veya büyüme yönünün değişmesi ihtimali vardır.

Tedaviden sonra hissedilebilen kıllar genellikle ilk ayda dökülür. Yaklaşık üç ay sonra saçlar tekrar uzamaya başlar. Saç büyümesi, tedaviden altı ay sonra açıkça görülebilir. Ancak bir yıl sonra “nihai sonuç”tan söz ediliyor.

 

DHI Saç ekimi öncesi ve sonrası fotoğrafları

Hair Transplant Hair Transplant
Hair Transplant Hair Transplant
Hair Transplant Hair Transplant
Hair Transplant Hair Transplant

Hair Med Whatsapp Destek Hattı