Antalya’da FUE Tekniği ile Saç Ekimi

FUE tekniği ile saç ekimi, Doktor Robert Bernstein’ın bulduğu bir yöntemdir. 1995 yılında “Hücresel Ekim” ismi verilmiştir. Bu isimle bilimsel litaratürlerde yayınlanmıştır. Hair-Med senelerin verdiği tecrbe ile FUE saç ekimi yapmaktadır.

İçindekiler

FUE Tekniği ile Saç Ekiminin Avantajları

FUE Tekniği ile Saç Ekiminin Avantajları

Hair Med Whatsapp Destek Hattı

FUE tekniği ile doğal ve kalıcı saçlara kavuşun!

1984 yılına kadar saç ekimi işlemleri geniş greft nakliyle yapılıyordu. Kişinin ense bölgesinden alınan büyük ve geniş parçalar, ameliyatla saç kaybı yaşanan bölgeye naklediliyordu. 1984 yılında Dr. Robert M Bernstein tarafından FUT (Follicular Unit Transplantation) olarak bilinen yöntem geliştirildi. Greftler kişinin ense bölgesinden yatay şeritler halinde kesilerek alınmaya başlandı. Bu yüzden FUT yöntemine Şerit yöntemi de denilmektedir. 2000 yılına kadar oldukça popüler olan FUT yöntemi, yerini daha doğal bir görünüm sunan, ağrısız, acısız, yara izi bırakmayan FUE (Follicular Unit Extraction) yöntemine bırakmıştır.

FUE tekniğinin başlıca avantajlarından biri yüksek sayıda greft elde edilmesidir. FUE tekniği ile tek seansta 4000 grefte kadar saç ekimi yapılabilmektedir. İşlem süresi ihtiyaç duyulan saç yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Operasyonlar genel olarak 4-8 saat arasında sürmektedir. Operasyon öncesinde hastanın kafa bölgesine lokal anestezi yapıldığından dolayı saç ekim işlemi sürerken hasta acı hissetmez. Sadece lokal anestezi yapılırken, kişinin acı eşiğine göre, anlık bir süre acı söz konusu olabilir. FUE tekniğinde greftler donör bölgeden mikro motorlar kullanılarak alındığı için operasyondan sonra hiçbir yara izi kalmaz.

FUE tekniği ile doğal ve kalıcı saçlara kavuşun

Fue Saç Ekimi Tekniği Nedir? Nasıl Uygulanır?

FUE Tekniğinin yapılışını anlatmak gerekirse kısaca, Tıp terminolojisinde foliküler ünite diye adlandırılan saç köklerinin bisturi (cerrahi kesici) kullanılmadan çapı 0,75 – 1,00 mm ölçülerinde çok ince çaplı mikrocerrahi aletlerle tek tek çıkarılması ve saçsız bölgeye yine kesme işlemi yapmadan profesyonel bir ekiple tek tek çıkarılan saçların ekilmesi işlemidir diyebiliriz.

FUE Tekniğinde kafadaki saçlı deriden saç kökleri alınabileceği gibi vücudun diğer herhangi bir bölgesindende alınabilir. Lokal anestezi altında yapılan bu işlem herhangi bir ağrı ve sızıya sebebiyet vermez.

Hair Med Whatsapp Destek Hattı

Fue Saç Ekimi Tekniği Nedir Nasıl Uygulanır

FUE saç ekimi tekniğinde saçların alınacağı bölgedeki saçların uzunluğu 1 mm olacak şekilde tıraşlanır.Lokal anestezi ile uyuşturulan bölgeden mikrocerrahi aletlerle saç kökleriniz profesyonel ekibimiz tarafından tek tek çıkartılır.

Son olarak bu kanallara çıkartılmış olan foliküler ünitelerin yerleştirilmesiyle işlem sonlandırılır. Bu işlem sonrasında dokunuzun iyileşmesi 7-10 günlük bir süre alır. Bu yöntemle 1 operasyonda 4000 civarında folikül çıkartıp nakletmek mümkündür. İşlem 4-8 saat kadar sürebilir. Tamamen ağrısız sızısız ve gayet sağlıklı bir operasyondur.

FUE Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları

Hair Transplant Hair Transplant
Hair Transplant Hair Transplant
Hair Transplant Hair Transplant
Hair Transplant Hair Transplant

Hair Med Whatsapp Destek Hattı