FUE Saç Ekiminin Hazırlanması ve Prosedürü

FUE Saç Ekiminin Hazırlanması ve Prosedürü

FUE Saç Ekiminin Hazırlanması ve Prosedürü

 Kan alımı

Saç ekimi öncesi kan alınır ve belirli testler yapılır.

Cerrahi Giysiler

Kan alındıktan sonra hazırlıklar başlar. Lütfen üst kısmı tamamen çıkarın. Hemşireler size arkadan bağlı olan bir ameliyat gömleği ve tek kullanımlık terlikler verecektir.

Fotoğraf çekimleri

Saç ekimi öncesi ve sonrası tüm açılardan fotoğraflar çekilir ve yapılan tedavinin objektif olarak değerlendirilmesi ve belgelenmesi için klinik arşivinde saklanır. Öncesi ve sonrası resimleri,

iyileşme sürecinin objektif bir değerlendirmesini sağlar.

Tam tıraş

Mümkün olan en iyi sonuç için, FUE yöntemiyle, daha iyi ve daha hassas çalışmak basitçe mümkün olduğundan, tedaviden önce kafa tamamen 1 mm tıraş edilir.

İlaç tedavisi

Ameliyat sırasında size bir serum verilecektir. Bu serumda sakinleştirici, ağrı kesici, antibiyotik ve şişlik önleyici ilaçlar olacaktır. Bu, operasyon sırasında ağrı ve enfeksiyon riskini önler.

Saç kökünün çıkarılması

Daha sonra donör alanı hazırlanır. Karnına yatmalısın. Saç kökleri donör bölgeden alınmadan önce bölgeye lokal anestezi verilir, böylece operasyon boyunca herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Anestezi enjeksiyonları rahatsız edici ve hafif ağrılıdır. Ancak ilkleri verildiğinde, anestezi etkisini göstermeye başlayacak ve sonraki enjeksiyonların çoğunu hissetmeyeceksiniz.

Donör bölgedeki köklerin hızlı ve güvenli bir şekilde alınması için mikromotor kullanılarak kökler ve çevre doku sabit dokudan silindirik bir şekilde açığa çıkarılır. Saç kökleri daha sonra mikro cımbız kullanılarak donör bölgeden tek tek alınır zenginleştirilmiş bir besin solüsyonunda saklanır.

Saç kökü nakli

Saç kökü ekilmeden önce tedavi bölgesi çizilir ve yeni saç çizgisi belirlenir. İstenilen saç

yoğunluğu, saç çizgisi ve beklenen sonuç sizinle detaylı bir şekilde konuşulacak. Bundan sonra, sırt üstü yatmanız gerekir. Ekim bölgesinde yapılan işaretlemelere göre, kanal açma işlemi başlar ve yaklaşık 1 Saat sürer.

Operasyon sırasında davranış talimatları

Başarılı bir lokal anestezi, saç kökü alma ve ekim işlemi için lütfen baş hareketlerinden kaçının ve mümkün olduğunca az konuşmaya çalışın. Uzmanınızın operasyon sırasında tam konsantrasyona ihtiyacı vardır.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email