Saç Ekimi Fiyatları

saç ekimi fiyatları istanbul ankara izmir antalya

Saç ekimi fiyatları hakkında bilgi vermeden önce bazı temel şeylere bakalım.

Saç Ekimi Nedir? Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İlk olarak ense bölgesinde bulunan donör bölgesi belirlenmektedir. Daha sonra buradan toplanan saç kökleri seyrelmiş ya da saçsız kalmış alana transfer edilmektedir. Kısaca bu işleme saç ekimi denmektedir. Geçmiş zamanlardan günümüze kadar olan çok uzun bir zaman diliminde saç, erkekler için de kadınlar için de çok önemli bir aksesuar olmuştur. Bu yüzden seyrek saçlara ya da gür saçlara göre kişinin özgüven seviyesi de azalmakta ya da artmaktadır.

Ayrıca sağlıklı saçlar, karşı cinse karşı çekiciliği de öne çıkarmaktadır. İşte tam da bu yüzden saç kaybı sorunları ciddi anlamda özgüven kaybına yol açmaktadır. Ayrıca, bazı psikolojik sorunların da önünü açmaktadır. Saç ekimi fiyatları ve detayları hakkında bilgi almak isteyenler bizimle iletişime geçebilirler.

Alopesi (Saç Kıran) hastalığı gibi saç dökülmesinin onlarca nedeni bulunmaktadır. Saç ekim merkezleri ile bu tip hastalıklar tespit edilmekte ve önüne geçilmektedir. Üstelik, son dönemlerde uygulama teknikleri de çok gelişmiştir. Yani, teknolojik gelişme ile beraber mikro cerrahi aletlerle en iyiyi yakalamak artık çok kolaydır. Doğala çok yakın, hatta doğal gibi saç ekim sonuçları elde edilmektedir.

antalya saç ekimi fiyatlarıSaç Ekimi Nasıl Yapılmaktadır?

Mikromotorlar sayesinde ense bölgesinden alınan saç kökleri saçsız alana ekilir. Saç ekimi yapan doktorlar ile teknisyenler bir operasyon odasındadır. Bu operasyon ortalama 6 ila 8 saat sürmektedir. DHI ya da FUE saç ekim tekniği ile saç ekimi operasyonu yapıyoruz. Kısa sürede hastanın saç kaybına çözüm üretiyoruz.

Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç ekim işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmişse sıra saç ektirme sonrası yapılması gerekenlere gelmiş demektir. Öncelikle saç ekim işlemi sonrası ekilen saçlar 12-18 ay arasında tam formuna oturacaktır.

İlk 3 ay içinde elde edilen sonuç ile ilgili fazla bir şey beklememelisiniz. Bunun tam aksine bu süreci sabretme süreci olarak tanımlamak daha doğru olacaktır. Bu süreç içinde hastalara bazı sorumluluklar da düşmektedir.

Bu süreçte olabildiğince az sigara içmelidir. Ayrıca doğal ve faydalı ürünler tüketilmelidir. Kimyasal içerikli şampuanlar kullanılmamalı, saç kaybını engelleyen vitamin ve besleyici ürünler kullanmalıdır. Bunlara dikkat edilirse saçların güçlenmesi sağlanacaktır. Bu tedbirler sayesinde saçlar kaliteli uzamaktadır.

Saç ekim sonrasında yaşanan memnuniyetsizlikler operasyon sonrası iyi uygulanmayan bu önerilerden kaynaklanmaktadır. Bütün estetik operasyonların başarısı, operasyon sonrası bakımın kalitesine bağlıdır.

Hair Med operasyon sonrasında uzman doktorları aracılığı ile bu süreç hakkında bilgi vermektedir. Ayrıca size verilen paket içerisinde “operasyon sonrası bakım” çantasında bulunan kitapçığı da mutlaka okumalısınız.

Saç Ekim Operasyonuna Hazırlık Süreci

Saç ektirme operasyonuna karar verildikten sonra bu işlemin hangi teknik ile hangi klinikte yapılacağını araştırmalısınız. Hasta açısından bu sürecin çok önemli olduğunu belirtelim.

3000 4000 5000 Greft saç ekimi fiyatı
3000 4000 5000 Greft saç ekimi fiyatı

Saç Ekim Temel Aşamaları

 • Ön hazırlık aşaması.
 • Operasyon aşaması.
 • Operasyon sonrası.

Operasyon gününde randevu saatinde klinikte olmalısınız. Kendinizi operasyon sürecine hazırlamadıysanız bu durumu mutlaka doktorunuz ile paylaşmalısınız.

Aşağıdaki belirttiğimiz konulara da mutlaka dikkat edilmesini önermekteyiz.

Operasyondan 7 gün önce sigara, alkolü bırakmalısınız. Asprin gibi kan sulandırıcı ilaçları kullanmamalısınız. Operasyondan 3 gün önce ise kafein ile yeşil çay kullanımı kesilmelidir. Operasyon günü öncesindeki 3 gün mutlaka iyi dinlenmelisiniz. Operasyon günü yapılacak iyi bir kahvaltı çok önemlidir. Yapılacak ekim operasyonun öğleden sonraya denk geliyorsa hafif bir menü ile hazır olmalısınız. Önden düğmeli gömlek ya da fermuarlı sweatshirt hasta rahatlığı için gereklidir.

Mutlaka size belirtilen saatte klinikte olunuz.

Saç Ekim İşleminin Temel Aşamaları

Ön hazırlık Aşaması: Kliniğe geldikten sonra lokal anestezi işleminin başlamasına kadar uygulanacak süreçler. Bu süreçlerde aşağıdaki maddeler uygulanmaktadır.

Kan Testi: Sürecin ilk adımıdır. Yapılan bu kan testi hastaların operasyon olmasına engel bir hastalığı olup olmadığını tespit etmektedir. Kan alımı maksimum 1 dakika sürmektedir. Test sonucu ile doktor hastaya önerilerinin de içinde olduğu bir sunum yapar. Sürece etkileyecek her hangi bir engel yoksa ekim işlemine kaldığı yerden devam edilir.

Greft Kalitesi ve Süreç Bilgilendirme Sunumu: Bu sunum Türkiye’de bir tek Hair Med doktorları tarafından gerçekleştirilmektedir. Hastalarımızı bu sürece psikolojik olarak hazırlamak amacıyla yapılır. Ayrıca hastaya ekim süreçleri hakkında bilgi verilir. Greft kalitesinin başarı oranları da bu sunumda detaylandırılır. Bu sunumun amacı hastanın süreç hakkında gerçekçi beklenti içinde olmasıdır.

Saç Ekim Planlanlaması: Sorumlu doktor ile hasta bir görüşme gerçekleştirmektedir. Bu görüşmede; ilk olarak hastanın beklentileri öğrenilmektedir. Daha sonra ise hasta beklentilerine göre optimal bir çözüm bulunmaktadır. Hasta ve doktorun yapılacaklar ve yapılmayacaklar sonrasında uzlaşması gereken bir süreçtir. Saç ekim işlemi için Hair Med Antalya’da sanatçı edasıyla tasarım yapmaktadır. Ekim planlandıktan sonra saç traşı gerçekleştirilmektedir. Daha sonra yapılan lokal anestezi ile hasta saç ekimi işlemine hazır hale getirilmektedir. Bu süreçte hastaya, hasta önlüğü giydirilmektedir.

Lokal Anestezi İşlemi : Türkiye içi ve Türkiye dışı bütün operasyonlar lokal anestezi yapıldıktan sonra gerçekleştirilmektedir. Çünkü hasta operasyon süresi boyunca uyanık kalmaktadır. Hastanın acıyı hissetmemesi açısından bu işlem çok önemlidir. “Bölgesel hissizlik” hali yaratan lokal anestezi işlemi sırasında birkaç enjeksiyon için ufak bir yanma hissi yaşanmaktadır. Geri kalan sürede ise hasta hiçbir şey hissetmemektedir. Ayrıca, lokal anestezinin etki etme süresi de hastadan hastaya farklılık göstermektedir. Aneztezi süresi ise yaklaşık 15-20 dakika kadar sürmektedir.

3000 greft saç ekimi fiyatı
3000 greft saç ekimi fiyatı

Saç Ektirme Operasyonu

Operasyonel saç ekimi üç fazdan oluşmaktadır.

 • 1. Faz Alım İşlemi : Eskiden manuel punch ile greftler manuel olarak toplanırdı. Ama teknolojinin ilerlemesi sayesinde bu işlem artık Mikromotorlar ile yapılmaktadır. Eskiye göre çok daha gelişmiş olan Mikro Motor FUE yöntemi işlemi çok hızlandırmaktadır. Ayrıca alınan sonuç daha etkili olmaktadır. Alımı yapılan bütün greftler, pen-set adında medikal bir alet ile toplanmaktadır. Ve greftler ekime hazır hale getirilmektedir. Daha sonra da köklerde bulunan saç miktarı gruplara ayrılmaktadır. Minik bir bilgi, dokuların dışarıda hava ile temas ederek beklediği bir süre vardır. Bu sürede dokular canlı kalmalıdır. Bunu sağlamak için dokular koruyucu sıvı içerisinde bekletilmektedir. FUE saç ekimi fiyatları da greft sayısına göre belirlenmektedir.
 • 2. Faz Kanal İşlemi : Saç ekim işleminde faz kanal açma sürecidir. Ekimin doğallığını direk etkilemektedir. Çok önemli bir süreçtir. Alım aşamasında mikro motorlarla toplanan greft sayısı kadar kanallar açılmaktadır. Kanal açma işlemi başlamadan hastaya ağrı hissetmemesi için lokal anestezi uygulanmaktadır. Dikkatle çalışılması gereken bu aşamada açılacak kanal açıları ve kanal derinliği ekim sonucunda yakalanması gereken doğal görünüm hedefini belirlemektedir. Bu yüzden sürecin uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi fazlasıyla önem taşımaktadır. Hair Med doktorlarının senelerden gelen tecrübesi ile sektörel bilgisi ve teknolojik donanımı alınması istenen doğal sonuçların garantisi olacaktır.
 • 3. Faz Ekim İşlemi : İlk iki fazın tamamlanması sonrasında ise üçüncü ve son faza geçilmektedir. Bu fazda ekim işlemi başlamaktadır. Hastada genetik olarak bulunan kök sayısına göre operasyon süresi artmakta ya da azalmaktadır. Bu işlem sırasında saç kökleri kanallara özenle yerleştirilmelidir.

3000 greft saç ekimi ne kadar?

Saç ekim operasyonunda genellikle 3000 greft saç ekimi ortalaması ile işlem yapılmaktadır. Yaklaşık olarak 7500 saç teli 3000 grefte eşittir. Bir çok saç ekim merkezi 3000 greft saç ekimini hastalarına 7500 saç teli ekledik diye sunmaktadır.

3000 greft ne çoktur ne de azdır. İşte tam da bu yüzden saç ekimi fiyat hesaplamalarında 3000 greft baz alınmaktadır. Saç ekimi yaptırmak isteyenlere bu veriler ile saç ekim fiyatı sunulmaktadır. 3000 greftten fazla saç ekimi yapılamayacağını söyleyen saç ekim merkezleri bulunmaktadır. Bu bilgi asılsızdır.

Saç ekim işlemlerinde greft hesaplaması ile fiyat belirlenmektedir. Saç ekim fiyatı sunan klinikler genellikle 3000 greft saç ekimi yapmaktadır. Bu klinikler yaptıkları 3000 greftlik saç ekim fiyatı için yaklaşık olarak 700 Euro ile 1500 Euro arasında fiyat sunmaktadırlar. Saçları tamamen dökülmüş kişilerde 3000 greft kesinlikle yetmeyecektir. Bu hastalara iki ya da daha fazla saç ekim seansı yapılmalıdır. DHI tekniği ile yapılan saç ekimi fiyatları greft sayısına göre belirlenmektedir.

1 greft saç ne kadar?

Greft Hesaplama : Saç ekim yaptırmak isteyenlerin her klinikte karşısına greft terimi çıkmaktadır. Greft hesaplama işlemi saç ekim operasyonunun doğru yapılabilmesi için titizlikle yapılmalıdır. Hastalara verilecek olan saç ekim fiyatı da ekilecek greft sayısına göre belirlenmektedir.

Greft saç kökü değildir. Saç kökleri ile beraber alınan deri parçasının da içinde bulunduğu alanın adıdır. Bir greft içinde yaklaşık 2-3 adet saç teli bulunmaktadır. Yani 3000 greft, 6000-7000 adet saç kökü anlamına gelmektedir.

Saç ekimi yapılmadan önce greft hesaplaması mutlaka uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Doktor, hastanın kaç grefte ihtiyacı olduğu belirlemektedir. Daha sonra ise başın arkasında ve iki kulak arasındaki donör bölgeden greft alımı yapılmaktadır. Daha sonra bu greftler kel bölgelere transfer edilmektedir.

1 greft ne demek?

Greft içinde deri ile saç kökleri bulunmaktadır. Genellikle greft denilince saç kökü anlaşılmaktadır. Ancak ikisi aynı şey anlamına gelmemektedir. Bir adet greft içinde 1 ila 4 adet saç kökü bulunmaktadır.

Ekilen saç kaç yıl dayanır?

Erkeklerde ense kılları genetik olarak dökülmediği için ekildikleri yerde de bu özelliğini korurlar ve dökülmezler. Kadınlarda ise ne yazık ki böyle bir genetik özellik yoktur. Kişilerde saç dökülmesi sonrası ensedeki kıl kökü operasyonda kullanılır. Hastanın operasyona uygun olup olmadığı belirlenir. Aynı zamanda tedavinin işleyişi de bu süreçte belirlenir. Bu süreci iyi geçirmek son derece önemlidir.

saç ekim fiyat 2022 2023 2024 antalya istanbul izmir ankara

Saç Ekimi Fiyatları 2022

Dünya’da en yaygın fiyatlandırma biçimi greft başına yapılan fiyat teklifleridir. Greft başına fiyat verme Türkiye’de genellikle kullanılmamaktadır.

Türkiye’de saç ekimi fiyatları genellikle operasyon başı hesaplanmaktadır. Hastaya paket fiyatlar şeklinde operasyonda sunulmaktadır. Verilen fiyatlar ise klinikten kliniğe değişmektedir. Ayrıca paketin detayına ve verilen hizmete göre de fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Verilen fiyat ortalamanın çok altında ise dikkatli olmanızı öneririz. Ya da verilen fiyat ortalamanın çok üzerinde olabilir. Ayrıca, bu durumda hasta temkinli ve şüpheci olmak faydasına olacaktır. Saç ekimi fiyatları 2022 yılı için bilgi isteyenler bize hemen ulaşabilirler. Saç ekimi yöntemleri konusunda da hastalarımıza ön bilgi vermekteyiz.

FUE saç ekimi fiyatları ile DHI ve FUE ücretleri hakkında bilgiler verebiliriz. 3000 4000 5000 greft saç ekimi fiyatı Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir için ne kadardır. Cevaplar için bizi hemen arayabilirsiniz.

Bölgeye göre saç ekimi fiyatları

 • Ankara saç ekimi fiyatları (ortalama fiyatlar)
 • İstanbul saç ekimi fiyatları (ortalamanın üzerinde)
 • İzmir saç ekimi fiyatları (ortalama fiyatlar)
 • Antalya saç ekimi fiyatları (ortalama fiyatlar)

Greft Sayısına göre saç ekimi fiyatları

 • 3000 Greft saç ekimi fiyatı (Ortalama 900 Euro)
 • 4000 Greft saç ekimi fiyatı (Ortalama 1200 Euro)
 • 5000 Greft saç ekimi fiyatı (Ortalama 1500 Euro)

YouTube video