Ameliyat Öncesi Talimatlar

Ameliyat Öncesi Talimatlar

Saç ekimi öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Prosedürünüze mümkün olan en iyi şekilde hazırlanmak için lütfen aşağıdaki talimatları uyguladığınızdan emin olun:

İlaç tedavisi

Tedaviden yaklaşık 1 hafta öncesine kadar aspirin, B ve E vitamini gibi kan sulandırıcı ilaçları almayı bırakmalısınız çünkü bunlar kanamaya neden olabilir. Bu süre içinde bu ilaçlardan herhangi birini aldıysanız, lütfen bize bildirin.

Kronik hastalık

Kalp ve dolaşım sorunları, yüksek tansiyon, şeker hastalığı, yara iyileşme bozuklukları veya alerji gibi kronik bir hastalığınız varsa lütfen doktorunuza ayrıntılı olarak söyleyiniz. Daha önce reçete edilmiş ilaçlar kliniğe getirilmeli ve sizi tedavi eden doktora sunulmalıdır.

Sigara

Sigara dolaşım bozukluklarına neden olarak saçın beslenmesini ve iyileşmesini engeller. Aynı zamanda sigara içmek enfeksiyon riskini artırır. Bu nedenle saç ekiminden bir hafta önce ve sonra sigarayı bırakmalısınız.

Alkol

Alkol alıyorsanız, Saç ekiminden 3-4 gün önce ve sonra alkolden uzak durmalısınız. Çünkü alkol ilaçla etkileşime girebilir.

Kahve

Ameliyattan önce lütfen kahve veya kafeinli diğer içecekleri içmemeye çalışın. Bu tür içecekler ameliyat sırasında kanamayı ve ilaca duyarlılıklarını artırabilir.

Uyku

Yeterli uyku da şiddetle tavsiye edilir.

Sabah kahvaltısı

Ameliyata gelmeden önce mutlaka kahvaltı yapmalısınız.

Rahat kıyafetler

Tedavi günü herhangi bir sorun yaşamadan giyip çıkarabileceğiniz, başınıza çekmenize gerek olmayan rahat kıyafetler ve rahat ayakkabılar giymenizi öneririz. Gömlekler, başın üzerinden çekilmeleri gerekmediğinden çok uygundur. Bu özellikle tedaviden sonraki ilk birkaç gün için geçerlidir.

Traş

Lütfen ekimden önce saçlarınızı tıraş etmeyin. Bu işlem ameliyattan önce klinikte yapılır.

Bandana

Yanınıza şapka ya da ilaç almanıza gerek yok, bunları size biz vereceğiz. Bizden boynunuza bağlı bir bandana alacaksınız.

Yıkamak

Operasyondan önce (operasyon günü) saçınızı şampuanla yıkayınız, ancak başka bir saç bakım ürünü kullanmayınız.

Saç bakım ürünleri

Saçınızı yıkadıktan sonra jel, sprey, losyon ve krem kullanmayınız.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email